Local Flag Football Team Records- Week 6

Written by J9. Posted in Flag Football

Tagged: , , , , , ,

Published on April 25, 2011 with No Comments

TEAMSRECORDDISTRICT RECORD
CHILES LADY TIMBERWOLVES11-05-0
LEON LADY LIONS8-24-1
LINCOLN LADY TROJANS 5-33-2
GODBY LADY COUGARS2-91-4
FLORIDA HIGH LADY SEMINOLES5-7Independent
FAMU HIGH LADY BABY RATTLERS2-101-4
RICKARDS LADY RAIDERS4-81-4

Team Standings after week 4, April 18th- April 23th

Here are the district seeds so far.

DISTRICT 1

SEED #1 CHILES (Tallahassee)
SEED #4 GODBY (Tallahassee)
SEED #2 LEON (Tallahassee)
SEED #3 LINCOLN (Tallahassee)

DISTRICT 2

DISTRICT 3

DISTRICT 4

DISTRICT 5
SEED #1 SEABREEZE (Daytona Beach)
SEED #4 MAINLAND (Daytona Beach)
SEED #2 FLAGLER PALM COAST ( Palm Coast)
SEED #3 SAINT JOSEPH ACADEMY ( St. Augustine)

DISTRICT 6
SEED #1 WEST ORANGE (Winter Garden)
SEED #4 WEKIVA (Apopka)
SEED #2 APOPKA (Apopka)
SEED #3 EVANS (Orlando)

DISTRICT 7
SEED #1 WILLIAM R. BOONE ( Orlando)
SEED #4 EAST RIVER (Orlando)
SEED #2 LAKE NONA (Orlando)
SEED #3 CYPRESS CREEK (Orlando)

DISTRICT 8
SEED #1 HARMONY (Harmony)
SEED #4 GATEWAY (Kissimmee)
SEED #2 DR PHILLIPS (Orlando)
SEED #3 OSCEOLA (Kissimmee)

DISTRICT 9
SEED #1 EAST BAY (Gibsonton)
SEED #4 RIVERVIEW (Riverview)
SEED #2 NEWSOME (Lithia)
SEED #3 BLOOMINGDALE (Valrico)

DISTRICT 10
SEED #1 PLANT CITY (Plant City)
SEED #4 DURANT (Tampa)
SEED #2 TAMPA BAY TECH (Tampa)
SEED #3 KING (Tampa)

DISTRICT 11
SEED #1 CHAMBERLAIN (Tampa)
SEED #4 JEFFERSON (Tampa)
SEED #2 ROBINSON (Tampa)
SEED #3 PLANT (Tampa)

DISTRICT 12
SEED #1 FREEDOM (Tampa)
SEED #4 WHARTON (Tampa)
SEED #2 ALONSO (Tampa)
SEED #3 GAITHER (Tampa)

DISTRICT 13

DISTRICT 14

DISTRICT 15
SEED #1 DIXIE M. HOLLINS (St. Petersburg)
SEED #4 NORTHEAST (St. Petersburg)
SEED #2 LAKEWOOD (St. Petersburg)
SEED #3 BOCA CIEGA (Gulfport)

DISTRICT 16
SEED #1 PALM BEACH GARDENS (Palm Beach Gardens)
SEED #4 WILLIAM T. DWYER (Palm Beach Gardens)
SEED #2 JUPITER ( Jupiter)
SEED #3 SUNCOAST COMMUNITY (Riviera Beach)

DISTRICT 17
SEED #1 SEMINOLE RIDGE (Loxahatchee)
SEED #4 ROYAL PALM BEACH (Royal Palm Beach)
SEED #2 PALM BEACH CENTRAL (Wellington)
SEED #3 OKEECHOBEE (Okeechobee)

DISTRICT 18
SEED #1 BOYTON BEACH COMMUNITY (Boyton Beach)
SEED #4 JOHN I LEONARD (Greenacres)
SEED #2 SANTALUCAS COMMUNITY (Lantana)
SEED #3 LAKE WORTH COMMUNITY (Lake Worth)

DISTRICT 19
SEED #1 BOCA RATON COMMUNITY (Boca Raton)
SEED #4 SPANISH RIVER (Boca Raton)
SEED #2 WEST BOCA RATON COMMUNITY (Boca Raton)
SEED #3 OLYMPIC HEIGHTS (Boca Raton)

DISTRICT 20

DISTRICT 21
SEED #1 POMPANO BEACH (Pompano Beach)
SEED #4 PIPER (Sunrise)
SEED #2 J.P. TARAVELLA ( Coral Springs)
SEED #3 BALNCHE ELY (Pompano Beach)

DISTRICT 22
SEED #1 FORT LAUDERDALE (Fort Lauderdale)
SEED #4 DILLARD (For Lauderdale)
SEED #2 WESTERN (Davie)
SEED #3 PLANTATION (Plantation)

DISTRICT 23

DISTRICT 24
SEED #1 EVERGLADES (Miramar)
SEED #4 HALLANDALE (Hallandale)
SEED #2 MONSIGNOR EDWARD PACE (Miami)
SEED #3 MIRAMAR (Miramar)

For the Flag Football 2010-2011 Brackets go to FSHAA website

No Comments

Comments for Local Flag Football Team Records- Week 6 are now closed.